107,6 FM

Lista leków refundowanych co trzy miesiące

Lista refundacyjna leków będzie aktualizowana co trzy, a nie co dwa miesiące. Takie rozwiązanie przewiduje projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia - pisze wtorkowy "Nasz Dziennik".

Wiceminister zdrowia Marcin Czech, odpowiedzialny w resorcie za politykę lekową, tłumaczył to m.in. względami formalnymi. "Chodzi o to, by zmiany nie były tak częste. Będzie to także z korzyścią zarówno dla aptekarzy, jak i dla pacjentów" - uważa Czech.

Projekt nowelizacji trafił teraz do konsultacji wewnętrznych. Wiceminister Czech powiedział m.in., że poszczególne zapisy projektu będą podobne do tych, które znalazły się w przyjętym przez rząd dokumencie "Polityka lekowa państwa" - podaje ND.

Rządowy dokument określa priorytety działań rządu w zakresie gospodarowania lekami. Najważniejsze z nich to: równa dostępność najbardziej potrzebnych leków, jakość i bezpieczeństwo leków, ich racjonalne stosowanie - przypomina dziennik.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama