107,6 FM

Co znaczy "czuwajcie"?

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić i stanąć przed Synem Człowieczym. Łk 21,36

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».


Czuwajcie to znaczy: bądźcie ludźmi nadziei. Nadzieja to pełne ufności oczekiwanie przyszłego dobra. Skoro pragniemy tego od Pana Boga, to z całą pewnością będzie to dobro, które jest w stanie zaspokoić ludzkie pragnienie szczęścia. Święty Tomasz powie, że jest to dobro przyszłe, niełatwe do osiągnięcia, ale możliwe do zdobycia. A zatem czuwajmy i zdobywajmy to dobro, które Bóg człowiekowi przyobiecał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • mee...
  01.12.2018 14:22
  Lukasz twierdzi, ze Syn Bozy, ktorego Ojciec poslal na swiat - jest synem czlowieczym...otoz zaden syn czlowieczy nie znoslby takiej meki jaka Syn Boga Ojca zniosl dla Ojca swego, ktory jest w niebie dla odkupienia stworzenia Jego Ojca by nastepnie zmartwywstac. Dlatego Bog nie wybral syna czlowieczego, a swego Syna, ktory byl, w ktorym znalazl umilowanie.
  doceń 0
 • mee...
  01.12.2018 14:54
  ...Bog nie schyla sie do stworzenia swego w swojej potrzebie, jezeli to co jest Potrzeba samym w sobie potrzebuje pomocy, ani w niczym co stworzyly rece ludzkie nie przebywa.
  doceń 0
 • mee...
  01.12.2018 16:41
  Co zatem o czuwaniu mowi Jezus: Mk 13,33-37
  33 Uważajcie na siebie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy jest ta chwila. 34 To jest jak z człowiekiem na obczyźnie, który opuścił swój dom i przekazał zarząd swoim sługom, każdemu własne zadanie, a dozorcy nakazał, aby czuwał. 35 A zatem czuwajcie, nie wiecie bowiem, kiedy Pan domu przyjdzie: czy wieczorem, czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rano. 36 Aby nie przyszedł nagle i nie zastał was śpiących. 37 Co wam nakazuję, wszystkim nakazuję: czuwajcie".
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter