107,6 FM

Pobiegnij dla życia! Kibicuj życiu!

To wyjątkowy bieg. Uczestnicy się nie ścigają, ale biegną razem, by zwrócić uwagę na potrzebę szacunku dla życia każdego człowieka - od poczęcia do naturalnej śmierci.

15 grudnia o godzinie 11:00 już po raz trzeci wystartuje Bieg dla Życia. Blisko setka biegaczy pokona trasę liczącą 44,35 km: spod opactwa w Jarosławiu do klasztoru karmelitanek w Przemyślu. Co ciekawe - podkarpacki Bieg dla Życia to nie wyścig. uczestnicy nie rywalizują ze sobą, ale biegną wspólnie, zwartą grupą, aby zwrócić uwagę na potrzebę szacunku dla życia każdego człowieka - od poczęcia do naturalnej śmierci. Nieprzypadkowa jest też data biegu - to pierwsza sobota po uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

Uczestnicy wydarzenia pobiegną z flagami z treściami pro-life, przed startem, o godzinie 10:00 odprawiona zostanie Msza Święta, a po osiągnięciu biegowego celu wydarzenie zakończy się wspólną modlitwą.

Sama trasa biegu jest zaplanowana z myślą o doświadczonych biegaczach - dystans blisko 45 km w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi w grudniu mogą okazać się ekstremalnym wyzwaniem. Będzie jednak również możliwość uczestnictwa w Biegu w formie sztafety - pokonując tylko pewien odcinek trasy. Warunkiem jest utrzymywanie tempa biegu w granicach 5 min 45 s. na kilometr. Szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej biegu.

Inicjatorem i pomysłodawcą biegu jest ks. Michał Kozak, pasjonat biegania i mistrz polski duchowieństwa w biegu maratońskim.

- Zarówno działania na rzecz ochrony życia jak i bieganie są mi bardzo bliskie. W 2016. r. zrodził się pomysł, by poprzez zorganizowanie Biegu dla Życia oba te tematy jakoś połączyć. Z jednej strony chcemy promować wartości pro-life, m.in. dlatego trasa biegu jest poprowadzona przez tereny zamieszkane, a nie odludne. Z drugiej strony, niejako przy okazji, wspólny bieg bez ścigania to dobra okazja do integracji środowiska biegaczy - mówi w rozmowie z Gosc.pl ks. Michał. 

Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu czy to na całej długości trasy, czy tylko na krótszych odcinkach. Zachęcają też mieszkańców miejscowości, przez które pobiegną, do kibicowania biegaczom.

 

 

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama