107,6 FM

Wystawa Joanny Piech, Katowice, do 31 grudnia

Katowice. Wernisaż wystawy "Postsynchrony" Joanny Piech odbędzie się 27 listopada o 18.00 w Muzeum Archidiecezjalnym (wejście dla zwiedzających od ul. Wita Stwosza 16). Wystawę będzie można oglądać do 31 grudnia.

Joanna Piech zajmuje się grafiką, uprawia malarstwo, tworzy ilustracje, jest autorką projektów i realizacji sakralnych. Artystka ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a obecnie jako profesor współpracuje z cieszyńskim Instytutem Sztuki Uniwersytetu Śląskiego.

Jej twórczość była wielokrotnie doceniana, o czym świadczą liczne nagrody przyznane artystce na prestiżowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych konkursach grafiki.

Czarno-białe, wykonane techniką linorytu grafiki Joanny Piech można odczytać jako opowieści o człowieku istniejącym w określonym kontekście; opowieści opowiadane językiem, którego fundamentalnymi elementami są tło oraz postacie: „Oto postać na tle – pisze Maciej M. Szczawiński – podejmuje z przestrzenią natychmiastowy dialog. Przesłania (sobą) jej fragment […] i wyrywa go z pierwszego planu. Żeby być. […] Wszak spotkanie postaci z tłem to zarazem pytanie «kto kogo?». Kto pozostanie i jaki zdobędzie dla siebie kształt”.

Wystawa Joanny Piech, Katowice, do 31 grudnia  

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama