107,6 FM

Ostrzał Aleppo przez siły rebeliantów

W rezultacie ostrzału położonego na północnym zachodzie Syrii miasta Aleppo przez siły rebeliantów co najmniej 50 osób, w tym kobiety i dzieci zostało rannych. Ranni mieli trudności z oddychaniem - poinformowały w sobotę rządowe media. Według niezależnych źródeł w prowincji Idlib zginęło 9 osób.

Rządowe media, w tym oficjalna agencja prasowa SANA, oskarżyły rebeliantów o użycie broni chemicznej podczas ostrzału Aleppo. Według świadków przewiezieni do szpitali ranni byli bliscy uduszenia; odnieśli też liczne obrażenia.

W znacznej mierze zniszczone miasto jest obecnie pod kontrolą sił rządowych, które opanowały je po długotrwałych, zaciętych walkach z rebeliantami.

Dowódcy rebeliantów i opozycyjni politycy odrzucili oskarżenia o użycie broni chemicznej. Jednak według niezależnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w mieście czuć było po zakończeniu ostrzału zapach gazu.

Obserwatorium poinformowało też, że w pozostającej pod kontrolą rebeliantów prowincji Idlib w rezultacie bombardowania zginęło 9 osób, w tym 7 dzieci.

Rosja będąca kluczowym sojusznikiem rządu w Damaszku i Turcja popierająca niektóre ugrupowania rebeliantów, uzgodniły utworzenie w prowincji Idlib strefy buforowej.

W rezultacie siły rządowe wstrzymały ofensywę na Idlib i sąsiednie prowincje Aleppo i Sana, ale regularnie dochodzi tam do wymiany ognia z rebeliantami.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama