107,6 FM

Wśród młodych o COP24

W Katowicach rozpoczęła się konferencja młodych poprzedzająca szczyt klimatyczny.

Wśród młodych o COP24   Konferencja młodych poprzedzająca szczyt klimatyczny COP24 Marcin Iciek /Radio eM Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zgromadziło się około pięciuset uczestników z całego świata. Inauguracyjna sesja wzbudziła sporo entuzjazmu.


- mówiła Teresa Bojdoł, koordynatorka główna konferencji Conference of Youth. Prorektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Tomasz Pietrzykowski wskazywał że takie spotkanie to spora szansa dla uczelni.

Wśród młodych o COP24   Konferencja Conference of Youth Marcin Iciek /Radio eM O celach spotkania mówiła mi z kolei Fatu Jeng z organizacji Youngo, od kilku lat przygotowującej podobne konferencje.

Reporter Radia eM rozmawiał również z uczestnikami: Tomasem z Węgier i Freelandem z Indonezji, którzy mówili mu o swoich oczekiwaniach względem szczytu.

Spotkanie młodych potrwa do soboty. Wtedy też zaplanowano konferencję podsumowującą całość. Swój udział zapowiedzieli w niej już María Fernanda Espinosa – Przewodnicząca Zgromadzenia Ogólnego Organizacji oraz Michał Kurtyka – pełnomocnik rządu ds. szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach.

Wśród młodych o COP24   Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego spotkali się młodzi z Europy Marcin Iciek /Radio eM

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama