107,6 FM

Wręczono katolickie Oscary

Obraz "Chleb z nieba" zdobył nagrody w dwóch kategoriach - dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Goszczący właśnie na polskich ekranach film "Chleb z nieba" opowiada historię pary bezdomnych, którzy znajdują w śmietniku niemowlę. Zabierają je do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich niespodzianka, bo ani lekarze, ani pielęgniarki nie widzą dziecka. Czemu jedni je widzą, a inni nie? Co trzeba zrobić, by zobaczyć dziecko? Jak rozwikłać tę zagadkę?

Polskim dystrybutorem zwycięskiego obrazu jest krakowska firma Rafael Film.

Oprócz "Chleba z nieba", nominację do finału otrzymały: polski film "Teraz i w godzinę śmierci" w reżyserii Dariusza Walusiaka i Mariusza Pilisa oraz amerykański "The Hidden Shrine".

Uroczysta gala wydarzenia z podaniem wyników odbyła się 29 listopada w Rzymie. Przyznawane nagrody nazywa się potocznie "katolickimi Oscarami".

Festiwal "Mirabile Dictu" jest powszechnie uznawany za najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie kinematografii zaangażowanej religijnie. W tym roku odbywa się on już po raz 9. pod patronatem Papieskiej Rady ds. Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama