107,6 FM

Pierwsza w historii Msza koptyjska w Arabii Saudyjskiej

Pierwsza w historii Msza św. w obrządku koptyjskim została odprawiona na terytorium Arabii Saudyjskiej. Odprawił ją 2 grudnia bp Marek (Morkos) z diecezji Szubra al-Chajma po tym, jak podczas wizyty w Egipcie saudyjski następca tronu książę Muhammad ibn Salman zaprosił duchownych Kościoła koptyjskiego do swej ojczyzny.

Ponieważ w Arabii Saudyjskiej nie ma kościołów, liturgię odprawiono w prywatnym domu jednego w wiernych w Rijadzie. Wzięło w niej udział wiele koptyjskich rodzin mieszkających w tym kraju. Szaty i naczynia liturgiczne biskup przywiózł ze sobą z Egiptu.

Bp Marek spotkał się także z sekretarzem generalnym Światowej Ligi Muzułmańskiej, ambasadorem Egiptu w Arabii Saudyjskiej oraz przedstawicielami egipskiej diaspory.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama