COP24: Wtorek pod znakiem elektromobilności

dodane 04.12.2018 09:20

PAP |

Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach (COP24) we wtorek zdominuje temat elektromobilności. Tego dnia zaprezentowana będzie polsko-brytyjska inicjatywa ws. promocji nisko/bezemisyjnego transportu.

COP24: Wtorek pod znakiem elektromobilności   Roman Koszowski /Foto Gość COP 24

Otwierająca sesja segmentu wysokiego szczebla, w której będzie uczestniczył premier Mateusz Morawiecki oraz sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres dotyczyć będzie światowego programu działań na rzecz klimatu (Global Climate Action), inicjatywy, której zadaniem jest łączenie państw, regionów, miast, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych w działaniach na rzecz klimatu.

Następnie premier weźmie udział w prezentacji wspólnej polsko-brytyjskiej deklaracji Driving Change Together - Katowice Partnership for Electromobility. Inicjatywa zakłada powstawanie sieci partnerstw między władzami miast, regionów i państw, a także organizacji pozarządowych, których celem jest m.in. wymiana doświadczeń ws. elektromobilności.

Temat elektromobilności ma być poruszany także w polskim pawilonie na COP24. W dyskusji będzie uczestniczyć m.in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

We wtorek odbędzie się również konferencja prasowa ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego i wiceprzewodniczącego KE komisarz ds. Unii energetycznej Marosza Szefczovicza.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKOLOGIA, GOSPODARKA, KLIMAT, OCIEPLENIE, ONZ, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gosc 04.12.2018 12:33
Niezalogowany użytkownik Właśnie usłyszeliśmy premiera, mówiącego, że jesteśmy liderem w zmniejszaniu emisji (nie jesteśmy, w ostatnim roku emisja wzrosła) oraz liderem zwiększania zalesienia (też nie jesteśmy, obszary leśne kurczą się, w ostatnich latach ze zwiększoną dynamiką). Korea Północna też lubi się przechwalać, że są największym mocarstwem świata i potęgą w każdej kategorii, tyle, że przekaz idzie wyłącznie do własnych obywateli, a nie na spotkaniu delegacji z całego świata.
Plusów: 2 GOSC 04.12.2018 11:06
Niezalogowany użytkownik Bateria Tesli nie zawiera metali ciężkich, ani kwasu. Zużyte baterie są poddawane recyklingowi. Przy utylizacji neutralizuje się sole litu, bez obciążenia środowiska. Nawet gdyby wyrzucać takie baterie do rzeki, to środowisko byłoby mniej zanieczyszczone, niż w przypadku uzywania silników benzynowych.
Plusów: 1 GOSC 04.12.2018 10:47
Niezalogowany użytkownik Polska będzie mogła pochwalić się co najwyżej obietnicami o elektrycznym samochodzie, które rządzący powtarzają od lat, a konkretów brak
Plusów: 2 mały pikuś 04.12.2018 10:13
Niezalogowany użytkownik Bank Światowy zaprasza. Już mają przygotowane 200 mld $ kredytów dla krajów, które zechcą się zadłużyć, aby "odważnie zainwestować w rozwój technologii chroniącej klimat planety".
Zapraszamy ludzi i narody do śmiałego zadłużania się !!!
Może ktoś Kolumnę Zygmunta kupi? Chętnie udzielę kredytu. Tylko 6%. W skali tygodnia.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl