107,6 FM

Razem do Betlejem - zaśpiewamy w Filharmonii

To będzie niezwykły adwentowy wieczór. W Filharmonii Śląskiej wystąpi Carrantuohill, AF Music i dziennikarze Radia eM. Startujemy w czwartek 20 grudnia o 19.00.

Zaprzyjaźnieni z nami muzycy zespołu Carrantuohill i chóru kameralnego AF Music specjalnie dla słuchaczy i sympatyków Radia eM przygotowali unikatowy program artystyczny. Na scenie Filharmonii Śląskiej połączą tradycyjną muzykę celtycką, w jej najbardziej nastrojowym brzmieniu, z wokalnymi utworami okresu adwentowo-kolędowego.

Połączenie muzyki folkowej z pięknymi pieśniami sakralnymi stworzy zupełnie nową przestrzeń artystyczną skłaniającą do wyciszenia i zadumy.

– W muzyce irlandzkiej, obok rytmicznych i skocznych utworów, istnieją niesamowite zbiory przepięknych ballad, nostalgicznych melodii i wyciszających kompozycje – mówią muzycy. – Podczas koncertu zależy nam na tym, by takie właśnie pokłady z muzyki celtyckiej wydobyć i niezwykle wyciszoną, wręcz balladową muzyką stworzyć niecodzienną atmosferę do wytchnienia, zadumy, uspokojenia – dodają artyści. Taki właśnie jest Adwent: pełen refleksji i tęsknoty oraz czekania na przyjście Zbawiciela. Ufamy, że poprzez ten koncert uda nam się przywrócić jego głęboki, duchowy charakter.

Mamy też dla Państwa niespodziankę. W tym wyjątkowym dniu jako dziennikarze Radia eM staniemy u boku zawodowych muzyków zespołu Carrantuohill i chóru AF. Razem z nimi zaśpiewamy pastorałkę „Nasze Betlejem”. Koncert poprowadzi Dominika Szczawińska-Ziemba.

Współorganizatorem wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, której już teraz dziękujemy za pomoc i okazaną życzliwość.

Bilety można kupić TUTAJ. Serdecznie zapraszamy!

Zobacz fragment koncertu: https://youtu.be/zSaz4e-00ho

Razem do Betlejem - zaśpiewamy w Filharmonii  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama