107,6 FM

Franciszek: Przez śmierć otwierają się bramy zbawienia

Zagadnieniu śmierci poświęcone jest ósme już spotkanie z papieżem Franciszkiem, w czasie którego reflektuje on nad modlitwą „Zdrowaś Maryjo”. Dla włoskiej telewizji katolickiej TV 2000 prowadzi je ks. Marco Pozza, teolog, kapelan więzienny.

Papież przypomniał, że myśl o śmierci jako końcu naszej drogi jest czymś realnym. Jeżeli ktoś twierdzi, że o niej nie myśli, to żyje w iluzji. Modlitwa „Zdrowaś Maryjo” też zaczyna się od wielkich prawd dotyczących zbawienia, a kończy na prawdzie o ludzkiej kondycji, o śmierci, która jest owocem grzechu.

Odnosząc się w tym kontekście do ludzi młodych, Franciszek zaznaczył, że wraz ze współczesną kulturą pozbawiliśmy ich korzeni, żyją więc w kulturze bez konkretu, płynnej, ulatniającej się.

Papież wyznał także, że lubi myśleć o śmierci jako ostatecznym akcie sprawiedliwości. Dzięki niej otwierają się drzwi do zbawienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Kuba
    05.12.2018 22:24
    Tak śmierć to akt sprawiedliwości - każdy otrzyma nagrodę lub karę! Czy może być wspanialsza myśl? Każda łza, każde cierpienie, każde złamane, zniszczone życie zostanie pomszczone przeze Boga! Gdyby Bóg nie stworzył Piekła, byłoby to straszne, gdyż na świecie jest wiele demonów (polecam poczytać maile od fundacji Pro - Prawo do Życia), a miejsce demonów jest w Piekle. "Żałuję, że stworzyłem Człowieka, gdyż jego usposobienie jest złe już od wczesnej młodości". A mimo to Bóg dał nam Zbawiciela, aby chociaż niektórzy mogli się zbawić! Zdumiewająca i szalona rozrzutność miłości! Żeby się potępić nie trzeba wiele, wystarczy nie chcieć się zbawić i nie dążyć do świętości. Czy dążysz do niej? Nie? I ty chciałbyś być zbawiony?!
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama