107,6 FM

Uważajcie na marznące opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo zachodnia oraz Wyspy Brytyjskie są pod wpływem niżu znad Finlandii i Morza Norweskiego. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów znad Rosji, Austrii i Półwyspu Iberyjskiego. Polska jest w zasięgu wyżu znad Austrii, w chłodnym polarnym morskim powietrzu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie rosło.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo w rejonach podgórskich Małopolski i Podkarpacia opady śniegu, a na Podlasiu i Warmii możliwe słabe opady deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. na Podkarpaciu do 4 st. w centrum i nad morzem oraz do 6 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu kraju miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Nad ranem na zachodzie kraju opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami zwłaszcza na Dolnym Śląsku i na Ziemi Lubuskiej opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -4 st. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 2 st. na Pomorzu zachodnim, w rejonach podgórskich od -7 do -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, za zachodzie kraju okresami porywisty, we wschodniej połowie kraju z zachodu, na pozostałym obszarze południowo-wschodni skręcający na południowy.

W czwartek na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane stopniowo od zachodu wzrastające do dużego i postępujące z zachodu na wschód opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie przechodzące w śnieg. Miejscami, zwłaszcza na południu kraju, opady mogą być marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st., 1 st. wschodzie do 8 st. na północnym zachodzie, w centrum około 3 st., a na Podhalu około -1 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, później słaby, zachodni skręcający na północno-zachodnich. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszcz. Przejściowo możliwe opady marznącego deszczu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Porywy wiatru do 45km/h.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama