107,6 FM

Nie żyje aktorka Maria Stokowska-Misiurkiewicz

Na stałe związana była z Teatrem Śląskim. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę 8 grudnia o 10.30 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Maria Stokowska-Misiurkiewicz w Teatrze Śląskim zagrała prawie 100 ról, w tym w repertuarze szekspirowskim, romantycznym czy młodopolskim.

Sztuki aktorskiej uczyła się od wielkich twórców teatru: Danuty Michałowskiej, Bronisława Dąbrowskiego, Jerzego Jarockiego i innych. Była współzałożycielką Podziemnego Teatru Poezji Stanu Wojennego.

Laureatka Złotych i Srebrnych Masek, odznaczona Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ostatnio widzowie mogli zobaczyć ją w takich spektaklach, jak „Western”, „Rebelia”, „Wujek.81. Czarna ballada” czy „Ostatnie tango w Paryżu”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama