Karczewski o apelu posłów do TK ws. aborcji

dodane 06.12.2018 10:21

PAP |

Apel posłów do TK o niezwłoczne wyznaczenie terminu rozprawy ws. aborcji z powodu wad genetycznych był niepotrzebny, Trybunał Konstytucyjny jest niezależny i powinien działać w takim trybie, w jakim sobie zaplanuje - ocenił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski o apelu posłów do TK ws. aborcji   Adam Nurkiewicz / CC-SA 3.0 Stanisław Karczewski

W ubiegłym tygodniu portal Onet.pl podał informację, że 79 posłów PiS zwróciło się z apelem do prezes TK Julii Przyłębskiej o niezwłoczne wyznaczenie terminu rozprawy ws. aborcji z powodu wad genetycznych. Apel jest pokłosiem wniosku ws. konstytucyjności przepisów dopuszczających aborcję ze względu na ciężkie wady płodu, złożonego do TK w październiku ubiegłego roku, pod którym podpisało się ponad 100 posłów z kilku środowisk politycznych: PiS, klubu Kukiz'15, koła Wolni i Solidarni oraz posłowie niezrzeszeni.

Pytany o tę kwestię w czwartek w Radiu Zet Karczewski podkreślił, że "Trybunał Konstytucyjny jest niezależny i powinien działać w takim trybie, w jakim sobie zaplanuje". Jego zdaniem nacisk w tej sprawie w postaci apelu był "niepotrzebny". "Mojego podpisu tam nie było" - podkreślił.

Jak dodał, nie wie, czy do końca kadencji dojdzie do zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.

Także rzeczniczka PiS Beata Mazurek podkreśliła w rozmowie z PAP, że rozpatrzenie wniosku jest decyzją TK, a nie parlamentarzystów. "To jest Trybunał Konstytucyjny, a nie instytucja partyjna i nie jest rolą parlamentarzystów naciskanie na Trybunał Konstytucyjny" - powiedziała rzeczniczka partii.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PIS, TK

Przeczytaj komentarze | 14 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 do administracji 08.12.2018 14:22
Niezalogowany użytkownik "Pani Przybłędzka"

Proszę o odrobinę szacunku dla drugiej osoby i nieprzekręcanie nazwiska.

Droga Administracjo, być może nie wiesz o tym ale pracujesz na ponoć katolickim portalu i dopuszczanie tutaj tego typu chamstwa jest obrzydliwe!!!
Plusów: 0 Mateo 07.12.2018 00:03
Niezalogowany użytkownik TK nie jest niezależny. Zasiadają tam sędziowie wybrani na miejsca obsadzone (Muszyński, Wyrembak, Piskorski), a składy ustala według widzi mi się Pani Przybłędzka. PiS łamiąc Konstytucję podporządkował sobie TK, m. in. aby móc wysyłać tam "sprawy", którymi nie chcą się zajmować, by potem zwalać winę na TK. Jednocześnie Pani Przybłędzka wie, że sprawa ma wisieć i czekać na termin. I jak elektorat "konfesyjny" pyta, to PiS wskazuje palcem na niezależny TK.
Plusów: 0 gość 06.12.2018 23:08
Niezalogowany użytkownik " Jak widać na obrazku" : każdy chce mieć wpływ na wolność :-)
Plusów: 2 Włodzimierz 06.12.2018 20:41
Niezalogowany użytkownik Chociaż jak mówi marszałek Karczewski termin rozpatrzenia sprawy aborcji należy do Trybunału Konstytucyjnego to jednak skandaliczne ignorowanie milionów głosów obywateli przełoży się na spadek poparcia dla PiS.Komu w końcu TK ma służyć?

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl