107,6 FM

Raport WHO: trzeba wdrożyć Porozumienie paryskie

- Siedem milionów ludzi rocznie ginie z powodu zanieczyszczenia powietrza - taki wniosek płynie z raportu przygotowanego przez Światową Organizację Zdrowia. Podczas IV dnia Szczytu Klimatycznego w Katowicach z apelem do ubezpieczycieli zwróciły się też organizacje ekologiczne.

Raport WHO: trzeba wdrożyć Porozumienie paryskie   IV dzień Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach Marcin Iciek / Radio eM

Na szczycie klimatycznym w Katowicach odbywało się dzisiaj wydarzenie po hasłem Dzień Biznesu i Przemysłu. W tym samym czasie na COP24 trwał również Dzień Młodych i Generacji Przyszłości. To szczególnie młodzi są słyszani podczas różnych wydarzeń towarzyszących, jakie były tutaj dziś organizowane.

 
Przedstawiciele części młodzieżowych organizacji ekologicznych uważają, że to nieporozumienie że w tym samym dniu organizuje się Dni Przemysłu i Dni Młodzieży. - Te dwa nurty są nie do pogodzenia - twierdzą


Mówili Izzy z Wielkiej Brytanii i Igor z Brazylii.

Swój raport ogłosiła też Światowa Organizacja Zdrowia. Zdaniem WHO, milion osób rocznie może zostać uratowanych od śmierci jeśli zostaną spełnione cele porozumienia paryskiego. Światowa Organizacja Zdrowia motywuje strony do działania.


Z kolei kilka organizacji ekologicznych na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej zaapelowało do światowych ubezpieczycieli, by ci nie ubezpieczali projektów opartych na węglu.
 

 
 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama