Watykan: Powstało Obserwatorium poświęcone Rodzinie

dodane 06.12.2018 17:02

VATICANNEWS.VA |

Powołane do życia Międzynarodowe Obserwatorium poświęcone Rodzinie mocno stąpa po ziemi i w ten sposób, z całą mocą i ewangeliczną pasją pragnie służyć miłości pomiędzy mężczyzną a kobietą, którym powierzona jest historia i przyszłość stworzenia – w ten sposób abp Vincenzo Paglia określił nową inicjatywę Papieskiego Instytutu Teologicznego „Jana Pawła II” wspieranego przez uniwersytety z Murcji w Hiszpanii oraz z Mediolanu.

Wielki kanclerz Instytutu, a zarazem przewodniczący Papieskiej Akademii Życia przedstawił dziś dziennikarzom trzyletni program działalności tego nowego Obserwatorium. Będzie on poświęcony problemowi ubóstwa w rodzinach, rozpatrywanego zarówno z punktu widzenia biedy w sensie relacji i uczuć panujących między członkami rodziny, jak i pod względem ekonomicznym.

Do współpracy w tym dziele zgłosiło się już około 20 placówek akademickich z 15 krajów, które będą zbierały odpowiednie dane na te tematy. W prace te włączą się także różnego rodzaju stowarzyszenia i instytucje rodzinne oraz organizacje pozarządowe. Swój udział zapowiedziała między innymi Caritas Internationalis.

Przeczytaj także: Papież niezwykle zwykły

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 no cóż 07.12.2018 15:24
Niezalogowany użytkownik Progejowski abp opiekunem rodzin.
Plusów: 2 Gość 07.12.2018 12:05
Niezalogowany użytkownik różni byli faryzeusze, jak Nikodem czy Józef z Arymatei
Plusów: 2 gut 06.12.2018 19:02
Niezalogowany użytkownik Trzeba mieć nadzieję, że to będzie poznawanie nauk w >duchu<- Jana Pawła II a nie tylko wg. >Litery Jego nauk.< Faryzeusze i uczeni w Piśmie też znali >literę< i się nią kierowali ale >duchem< już nie...

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl