107,6 FM

W tym tygodniu… (10-16.12.2018)

Adwentowe dni skupienia przeżywać będą kolejne grupy i wspólnoty, Muzeum Górnośląskie zaprasza na otwarcie wystawy szopek, będzie też możliwość udziału w "Debacie o klimacie".

  • Wernisaż wystawy „Śląskie betlejki i szopki z Ameryki Południowej - Boże Narodzenie bez granic” odbędzie się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu 12 grudnia o 17.00.
  • W tym samym czasie w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok katedry) rozpocznie się „Debata o klimacie” – otwarte spotkanie przy okazji COP-24 pt. „Jaka polityka klimatyczna dla Polski?”. Wezmą w nim udział m.in.: Craig Drucker, prezydent organizacji CFACT, Waszyngton (USA), Marc Morano - CFACT, były polityk Partii Republikańskiej i autor książek, Stanisław Michalkiewicz, publicysta Radia Maryja, dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji, prof. Jan Szyszko, były minister ochrony środowiska. Przewidziane jest połączenie z dr. Waltem Cunninghamem, fizykiem z NASA, astronautą, uczestnikiem misji Apollo 7, który skomentuje obecne badania naukowe nad problemem globalnego ocieplenia.
  • W sobotę 15 grudnia adwentowe spotkania będą mieli muzycy kościelni, mężczyźni, osoby konsekrowane i samorządowcy, a wieczorem u jezuitów w Gliwicach odbędzie się kolejna konferencja o Kościele.
  • W tym tygodniu także Msza i uroczystości w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (Zabrze-Poręba, 13 grudnia o 12.00), ostatnia w tym roku Kawiarenka dla Rodzica w Zabrzu-Zaborzu oraz Nowenna do św. Michała Archanioła przed peregrynacją figury w parafii jezuickiej w Gliwicach.
  • Nadal trwają zapisy na Śląski Bal Panamski (dla młodych od 16 do 35 lat), który odbędzie się 26 stycznia, w czasie Światowych Dni Młodzieży. Informacje i rejestracja: slaski-bal-panamski.pl.

Szczegóły wydarzeń w dziale Zaproszenia na gliwice.gosc.pl, po prawej stronie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama