107,6 FM

Prezydent Filipin: Zabić bezużytecznych biskupów

„Ci wasi biskupi, pozabijajcie ich. Nie służą oni żadnemu celowi. Jedyne, co robią, to krytykują” – to słowa prezydenta Rodrigo Duterte, którego autorytarne rządy od 2016 r. spowodowały już na Filipinach setki ofiar.

W środę w Malacañang filipiński prezydent nawoływał do zabijania "bezużytecznych" biskupów. Natomiast w swoim kolejnym przemówieniu, podczas wręczania nagród dla najlepszych pracowników w kraju, stwierdził, że większość księży to homoseksualiści, więc nie mają oni prawa pouczać go o moralności. Nie są to pierwsze tego typu wypowiedzi. W czerwcu bowiem ściągnął na siebie falę krytyki po tym, jak nazwał Boga katolików „głupim”. „Mój ma znacznie więcej zdrowego rozsądku” – dodał Duterte, który założył swój własny kościół.

Katolicka Konferencja Biskupów Filipin pomija prezydenckie rozgrywki milczeniem, aby nie dolewać oliwy do ognia. „Nasze komentarze mogłyby jedynie pogorszyć sytuację” – powiedział ks. Jerome Seciliano, zajmujący się sprawami publicznymi przy filipińskim episkopacie. Hierarchowie znaleźli się na celowniku Duterte ze względu na krytykę jego polityki antynarkotykowej, która zakłada mordowanie sprzedających lub posiadających niedozwolone substancje, bez uprzedniego postawienia winowajców przed sądem.

W lutym Międzynarodowy Trybunał Karny oskarżył Rodrigo Duterte o śmierć prawie 4 tys. osób. W przemówieniu do żołnierzy prezydent powiedział wtedy, że jeżeli w kraju pojawią się przedstawiciele ONZ badający stan praw człowieka, wojsko może rzucić ich na pożarcie krokodylom.

« 1 »
 • art
  10.12.2018 09:36
  Jak to nie ma szczęścia na tym świecie.
  Demokracja – to obłuda!
  Monarchia ? Niebezpieczeństwo takich oto , jak powyżej, „kFiatków”

  JAK ŻYĆ???
  Marek Aureliusz – MODLITWA O POGODę DUCHA
  Boże,
  użycz mi pogody ducha,
  abym godził się z tym,
  czego nie mogę zmienić.
  Odwagi, abym zmieniał to,
  co mogę zmienić.
  I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
  Pozwól mi co dzień
  Żyć tylko jednym dniem
  i czerpać radość z chwili, która trwa;
  i w trudnych doświadczeniach losu ujrzeć
  drogę wiodącą do spokoju;
  i przyjąć – jak Ty to uczyniłeś
  – ten grzeszny świat takim,
  Jakim on naprawdę jest,
  a nie takim jak ja chciałbym go widzieć;
  i ufać, że jeśli posłusznie poddam się Twojej woli,
  to wszystko będzie jak należy.
  Tak bym w tym życiu osiągnął umiarkowane szczęście,
  a w życiu przyszłym, u twego boku, na wieki posiadł
  szczęśliwość nieskończoną.

  doceń 10
 • Henryk33
  10.12.2018 14:13
  Nie czekać aż to się stanie w Polsce a mamy takich podobnych Fanatyków z KOD,Nowoczesna,PO,Lewica Leninowska i.t.d....mamy potężną broń ale szatan pilnuje biskupów aby do tej broni nie sięgnęli to Intronizowanie Jezusa Na króla Polski - - dokonali na razie tylko Zawierzenie ale to nie Intronizacja .Król Jan Kazimierz wpierw Intronizował Marę na Królowę Polski a potem dopiero Zawierzył Nasze sprawy Polski - a dowody były natychmiastowe Szwedzi już niedługo wymykali z Polski do swojej budy....dlaczego Biskupi zwlekają ???? ....przez intronizację uratujemy Polskę i świat a czeka ich za to raj w niebie na najwyższym poziomie Nieba .....lub na NIE to czeka ich zaraz po śmierci piekło !!!!!
  doceń 5
 • Dremor
  10.12.2018 19:55
  Trochę brzydko to wygląda, jak jednocześnie na głównej stronie wiszą artykuły, gdzie krytykuje się (słusznie) prezydenta Filipin, a w "poczytalni" wystawia się laurkę prezydentowi Brazylii, podczas gdy obaj są, że się tak wyrażę z jednej drużyny. Obaj są zwolennikami tortur, przemocy wobec przeciwników politycznych, a prawa człowieka uważają za niepotrzebne. Tymczasem pierwszego się potępia, a o drugim mówi, że to silny człowiek na trudne czasy. Trochę rozdwojenie jaźni.
 • Paweł
  11.12.2018 16:18
  Ciekawe ile jest w tym prawdy, że w młodości był molestowany przez jezuitę.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama