107,6 FM

Nadciągają opady śniegu. Gdzie spadnie go najwięcej?

Po ciepłym początku grudnia Polska znajdzie się pod wpływem zimnego powietrza i opadów.

Po mroźnej końcówce listopada pierwszy tydzień grudnia był ciepły, typowo jesienny. Aura zmieni się w tym tygodniu na skutek przemieszczania się nad Polską niżu znad Skandynawii i wpływu wyżu, który zajmie jego miejsce.

Już w poniedziałek na południu kraju miejscami opady deszczu przechodziły w deszcz ze śniegiem i śnieg. W nocy i we wtorkowy poranek biało może być już w całej południowej Polsce, a najwięcej śniegu spadnie w obszarach górskich. W centralnej i północnej części kraju będzie padać deszcz ze śniegiem i deszcz.

Wyraźnie ochłodzi się w nocy z wtorku na środę. Kilkustopniowy mróz chwyci w całej Polsce, a opady śniegu najmocniej dadzą się we znaki mieszkańcom południowych i centralnych województw. W środę może dosypać kolejne kilka centymetrów śniegu. Łącznie w górach może spaść nawet do 20 cm, w województwach południowych 5-10 cm. Najmniej śniegu zobaczą mieszkańcy województw zachodnich - tam pokrywa nie powinna przekroczyć 1-2 cm, a w niektórych miejscach opady mogą nie wystąpić wcale.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama