107,6 FM

Alarm naukowców: konieczna transformacja!

Z udziałem prymasa Polski - arcybiskupa Wojciecha Polaka, w Katowicach odbyła się dyskusja ludzi świata nauki z całego świata.

Memorandum katowickie   Memorandum katowickie
Marcin Iciek / Radio eM

"My, uczeni wszczynamy alarm. Konieczna jest głęboka transformacja naszych gospodarek i stylów życia" - to wspólny apel naukowców z kilkunastu krajów świata - między innymi polskich, francuskich i watykańskich. Spotkali się oni w Katowicach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, by dyskutować o klimacie. Owocem dzisiejszej (10.12.),  całodziennej konferencji jest wspólny dokument przygotowany przez uczestników - "Memorandum katowickie".


- mówił obecny na konferencji prymas Polski - arcybiskup Wojciech Polak. Dokument komentował również profesor Jerzy Duszyński, prezes Polskiej Akademii Nauk.

Pretekstem do spotkania naukowców Polskiej Akademii Nauk, Papieskiej Akademii Nauk oraz Krajowego Centrum Badań Naukowych - był trwający w Katowicach szczyt klimatyczny ONZ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama