107,6 FM

Ks. Franciszek Ślusarczyk zdecydował o nieprzyjmowaniu święceń biskupich

Jeden z biskupów nominatów - Franciszek Ślusarczyk - po refleksji i modlitwie zdecydował o nieprzyjmowaniu święceń biskupich i złożył na ręce Ojca Świętego dymisję z tego urzędu - głosi komunikat abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Publikujemy treść komunikatu:

"Jak powszechnie wiadomo, Ojciec Święty Franciszek mianował dwóch Biskupów pomocniczych naszej Archidiecezji: Ks. Biskupa nominata Franciszka Ślusarczyka i Ks. Biskupa nominata Janusza Mastalskiego. Ta decyzja została opublikowana 3 grudnia br., a data święceń została wyznaczona na 5 stycznia 2019 r.

Jeden z Biskupów nominatów, Franciszek Ślusarczyk, po refleksji i modlitwie zdecydował o nieprzyjmowaniu święceń biskupich i złożył na ręce Ojca Świętego dymisję z tego urzędu. W dniu dzisiejszym JE Ks. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, zakomunikował mi ustnie, iż dymisja Ks. prałata Franciszka Ślusarczyka z urzędu Biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej została przyjęta przez Papieża Franciszka.

Dlatego też w dniu 5 stycznia 2019 r. święcenia biskupie przyjmie tylko Ks. Biskup nominat Janusz Mastalski.

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 12 grudnia 2018 r.".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  13.12.2018 10:30
  Wg mnie to zwykła dezercja i tchórzostwo. Przypomniał mi się tutaj Benedykt XVI, który również "po refleksji i modlitwie" (taka jest oficjalna wersja, ale są też inne nieoficjalne, np. taka, że ponoć został zmuszony do odejścia) zdecydował o dymisji. Ale on przynajmniej pełnił urząd przez kilka lat. Ksiądz Franciszek nawet nie spróbował. Możliwe, że na jego miejsce wskoczy jakiś inny "karierowicz"...
 • obserwator
  14.12.2018 12:22
  Musiał być powód (pewnie ważny) ale niekoniecznie musi go ujawniać.
  doceń 4
 • Gospodarz
  14.12.2018 20:37
  Sprawa jest oczywista; ktoś z wyższych sfer tą nominację zablokował szantażem.
  doceń 2
 • FRG
  01.01.2019 19:58
  To proste - nie chciał wchodzić w to bagno !!!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama