107,6 FM

Czwarta ofiara śmiertelna zamachu w Strasburgu

W szpitalu w Strasburgu zmarł w piątek 29-letni włoski dziennikarz Antonio Megalizzi, który został ciężko ranny we wtorkowym zamachu terrorystycznym w pobliżu bożonarodzeniowego jarmarku w stolicy Alzacji - podała włoska agencja Ansa.To czwarta śmiertelna ofiara zamachu.

Stan Megalizziego, młodego radiowca z Trydentu na północy Włoch, był krytyczny. Mężczyzna został trafiony przez zamachowca w głowę, a lekarze stwierdzili, że jego stan i umiejscowienie kuli uniemożliwiają operację. Był w nieodwracalnej śpiączce.

W czwartek w Strasburgu francuska policja zlokalizowała i zlikwidowała sprawcę ataku, 29-letniego Cherifa Chekatta.

W związku z atakiem zatrzymano do tej pory siedem osób, w tym czworo członków rodziny zamachowca. W następstwie wydarzeń w Strasburgu władze Francji do najwyższego podniosły poziom zagrożenia bezpieczeństwa. Premier Francji Edouard Philippe obiecał, że dodatkowo 1800 żołnierzy będzie patrolowało jarmarki świąteczne w całym kraju. 

« 1 »
  • Potrzebna modlitwa
    14.12.2018 23:36
    Ciężko ranny został też nasz rodak Bartosz 36-letni dziennikarz z Katowic i pracownik Parlamentu Europejskiego. Jego przyjaciele bardzo proszą o modlitwę w jego intencji. Pomódlmy się. Za Bartosza i za pozostałe ranne osoby by nasz Dobry Pan uleczył ich rany. Pomódlmy się za dusze tych, którzy zginęli i za siłę dla ich rodzin w tych bardzo trudnych chwilach.
    doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama