107,6 FM

ZNP rozpoczyna ogólnopolską akcję protestacyjną

Rozpoczynamy ogólnopolską akcję protestacyjną; popieramy działania nauczycieli, którzy udają się na zwolnienia lekarskie - powiedział we wtorek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Zapewnił, że ZNP chce rozmawiać z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

We wtorek zebrał się zarząd główny ZNP, by rozmawiać o proteście nauczycieli i pracowników. W przerwie zebrania, na zorganizowanej w siedzibie ZNP konferencji prasowej prezes tej organizacji Sławomir Broniarz poinformował o rozpoczęciu akcji protestacyjnej.

"Związek rozpoczyna akcję protestacyjną. Popieramy działania nauczycieli, którzy w trosce o swoje i uczniów zdrowie udają się na zwolnienia lekarskie. Jesteśmy przekonani, że tak dalej być nie może" - powiedział.

"Chcemy rozmawiać z Ministerstwem Edukacji Narodowej, te rozmowy, do których zapraszamy zarówno pana premiera, jak i panią minister edukacji narodowej, zostały zaplanowane na 8 stycznia" - powiedział. Dodał, że od efektu tych rozmów zależą dalsze działania.

W połowie listopada ZNP rozpoczął sondaż wśród nauczycieli i pracowników oświaty na temat wyboru metody walki o podwyżki. Według ZNP pensje w oświacie powinny wzrosnąć o minimum 1000 zł na etat. Związek krytykuje też obowiązujący od 1 września nowy system oceny pracy nauczycieli. ZNP skierował też po raz kolejny list do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o spotkanie i rozmowę na temat sytuacji w oświacie.

« 1 »
 • Kuba
  18.12.2018 22:47
  Kolejna zawodowa grupa zlodziei chcę jak najwięcej uszczknąć dla siebie, dopóki rządzi PiS, bo PO chociaż przez te grupy popierane to złodzieje i nic albo prawie nic nie dadzą od siebie. Paradoks bycia zbyt dobrym/uczciwym. PiS zginie pod własnym sukcesem ukrócenia korupcji, bo w Polsce jest zbyt wiele hien chcących na tym skorzystać, pod medialną nagonką antyrządową, a odwracając się od nienarodzonych PiS straci wsparcia Nieba.
  doceń 0
 • Kuba
  18.12.2018 22:52
  Podejrzewam, że wkrótce wszyscy zobaczymy ponownie, co spotyka tych którzy ani "zimni ani gorący nie są".
  doceń 0
 • Anonim (konto usunięte)
  19.12.2018 01:25
  Kiedy jeszcze pracowałem w Akademii Rolniczej w Lublinie, na narzekania starszej koleżanki z katedry miałem jedno spostrzeżenie. Nie widziałem łapanek na uczelnię. Wszyscy tam przyszli z własnej woli, a większość nawet nie ma ochoty wywiązywać się z podstawowego obowiązku, edukacji studentów. Ale do podwyżek to pierwsi. Inna rzecz, że w obecnym stanie rzeczy to chyba powinien być dodatek z a prace w podwyższonym stężeniu biurokracji. Jeszcze inna rzecz: jakoś ZNP nie przeszkadzają wciąż klucze na różnych etapach egzaminów. Z tym coś zróbcie. To pomyślimy o podwyżkach.
  doceń 0
 • włg
  19.12.2018 08:27
  przykro mi czytać komentarze tak nieżyczliwe dla nauczycieli. czy wy sobie ludzie nie zdajecie sprawy, jak ciężka to jest praca? i że 1800 zł to upokarzająca pensja dla kogoś, kto usiłuje dać drugiemu podstawy wykształcenia? mimo właściwego wykształcenia nie jestem nauczycielem, zniechęciła mnie wizja bardzo niskich zarobków, niskiego prestiżu, ciągłej walki z roszczeniowymi rodzicami. Oczywiście, można jak ja iść do innej pracy. Ale kto zostanie uczyć wasze dzieci?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama