107,6 FM

Londyńskie lotnisko Gatwick znów otwarte

Lotnisko Gatwick zostało w piątek otwarte po 36 godzinach chaosu spowodowanego przez drony latające w pobliżu pasa startowego. Minister transportu Wielkiej Brytanii Chris Grayling powiedział, że do ochrony lotniska używany jest obecnie "sprzęt wojskowy".

Po największym od 2010 roku paraliżu drugiego pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniska Wielkiej Brytanii około 700 samolotów wystartuje z niego w piątek - poinformował port lotniczy. Mimo to opóźnienia i odwołane loty są nieuniknione. Chaos spowodowany przez nieznanych sprawców sterujących dronami dotknął około 100 tys. pasażerów podróżujących w okresie Świąt.

"Myślę, że pasażerowie są bezpieczni" - ocenił Grayling cytowany przez agencję Reutera. "Taki incydent jest bez precedensu na świecie" - dodał. Powiedział też, że port lotniczy jest chroniony przy pomocy "sprzętu wojskowego", nie podał jednak o jaki konkretnie sprzęt chodzi.

Motywacja osoby albo osób stojących za akcją z użyciem dronów nie jest znana. Policja mówi, że nic nie wskazuje na to, że był to atak terrorystyczny. Według BBC operatorom dronów może grozić do pięciu lat więzienia. Policja podkreśla, że loty dronów w pobliżu Gatwick są "rozmyślnym aktem, mającym na celu zakłócenie działania portu lotniczego".

Lotnisko Gatwick odwołało w czwartek wszystkie loty.

« 1 »
  • Anonim (konto usunięte)
    22.12.2018 01:02
    No to są jaja jakieś. To jest chyba najefektywniejsza finansowo operacja wymierzona w Wielką Brytanię ostatnio. Czyżbyśmy byli świadkami narodzin aksamitne terroryzmu? Nikt nie ginie ale koszty są ogromne.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama