107,6 FM

"Żółte kamizelki" ścięły głowę kukle prezydenta Macrona

Podczas protestu "żółtych kamizelek" w Angouleme, stolicy regionu Nowa Akwitania, ścięto głowę kukle symbolizującej prezydenta Francji Emmanuela Macrona - poinformowała w sobotę prokuratura departamentu Charente.

Manifestanci urządzili najpierw prezydentowi "proces", po czym zakapturzony "kat" odrąbał siekierą kukle naturalnej wielkości papierowy wizerunek twarzy Macrona.

Jak podała w komunikacie prefektura, fakty te "dotyczą zarówno osoby, jak i funkcji prezydenta Republiki" i "mogą zostać uznane za przestępstwo".

Manifestacja, która odbyła się wieczorem w piątek, była zgłoszona wcześniej, ale zgłoszenie nie obejmowało tego "detalu" jej przebiegu - podała prefektura.

Jean-David Cavaille, prokurator w Charente, podał, że wszczęto śledztwo w sprawie "prowokacji"; powierzono je posterunkowi policji w Angouleme.

« 1 »
 • Gość
  23.12.2018 11:23
  Co nam do tego?
  doceń 10
 • Stanisław_Miłosz
  23.12.2018 17:41
  Spektakularne królobójstwo lud francuski ma głęboko w podświadomości zakodowane. Ale i tak długo - ciut więcej niż 200 lat od poprzedniego -wytrzymali.
  Niestety, Polacy nie są tak wytrzymali, już niespełna po 100 latach doszło do "detalu", i to nie symbolicznie, a w naturze. Jednak co postęp w kulturze, to postęp. Jeszcze długo będziemy za Zachodem.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama