107,6 FM

Aktywny Kalendarz Adwentowy

Przez dwadzieścia cztery grudniowe dni polskie i niemieckie instytucje oraz stowarzyszenia otwierały swoje drzwi dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą.

Aktywny Kalendarz Adwentowy działa już w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą od 10 lat. To propozycja aktywnego przeżycia tego czasu. Ma kilka celów: przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia, prezentacja organizacji i nawiązywanie współpracy.

– Cały Adwent jest wypełniony różnymi propozycjami wydarzeń, które nawiązują do obchodu świąt Bożego Narodzenia. Są to spotkania, wystawy, czy koncerty. Wszystko rozpoczęło się na lodowisku słubickim, na którym rodziny z Polski i Niemiec mogły spędzić czas na zabawie. Oczywiście nie brakuje inicjatyw religijnych jak roraty czy Pasterka na zakończenie – wyjaśnia ks. Rafał Mocny, duszpasterz Katolickiego Centrum Studenckiego Parakletos.

– W zespole organizatorów w tegorocznej jubileuszowej edycji znaleźli się: po polskiej stronie: Gmina Słubice, Katolickie Centrum Studenckie Parakletos, po niemieckiej: Arbeiten und Leoben, Wowi, Asta – dodaje.

Aktywny Kalendarz Adwentowy   Szopka przy której kolędują mieszkańcy dwóch miast Archhiwum: ks. Rafał Mocny Aktywny Kalendarz Adwentowy to bardzo ciekawe doświadczenie wspólnego przeżywania Adwentu. – Czuwanie Adwentowe, o którym myśli się w tym liturgicznym okresie, ma swoje przełożenie w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym. Każde wydarzenie to spotkanie drugiego człowieka, radość, która z tego wynika, wspólne spędzanie czasu… i takie jest w moim rozumieniu Boże Narodzenie. Przez radosne spotkanie z przyjaciółmi oraz z obcokrajowcami można cieszyć się nadejściem Dzieciątka Jezus – zauważa ks. Rafał.

– Przedsięwzięcia związane z Aktywnym Kalendarzem Adwentowym, mają za zadanie zintegrowanie ludzi żyjących na pograniczu. Jest to okazja na poznanie obyczajów i kultury sąsiada – dodaje Iwona Karaban.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama