107,6 FM

600 osób ewakuowano z domów po trzęsieniu ziemi w rejonie Etny

600 osób ewakuowano ze zniszczonych domów po trzęsieniu ziemi koło Katanii na Sycylii, do którego doszło w nocy z wtorku na środę w rezultacie przebudzenia się wulkanu Etna. Wstrząs miał magnitudę 4,8. Lekkie obrażenia odniosło ok. 30 osób. Szkody są znaczne.

Ludzie, którzy musieli opuścić swoje zniszczone domy, zostali umieszczeni w hotelach i pensjonatach - poinformowały lokalne władze.

Zadecydowano, że osoby, które boją się natomiast powrócić do niezniszczonych budynków w obawie przed następnymi wstrząsami, mogą spędzić następną noc w halach sportowych, gdzie przygotowano dla nich miejsca.

Silny wstrząs nastąpił po godz. 3 nad ranem, a jego epicentrum znajdowało się na głębokości kilometra. To najsilniejszy ze wszystkich kilkuset wstrząsów, zanotowanych w ostatnich dniach po przebudzeniu się Etny.

Zniszczonych i uszkodzonych zostało wiele domów i kilka kościołów w miejscowościach Zafferana Etnea, Acireale, Aci Sant'Antonio, Aci Catena, Aci Bonaccorsi i Santa Venerina.

Ponownie otwarte zostało lotnisko w Katanii, które zawiesiło działalność w Wigilię z powodu aktywności Etny. 

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama