107,6 FM

Feministki odwołują marsz. „Za dużo białych”

Demonstracja miała się odbyć w miejscowości Eureka w Kalifornii. Organizatorzy odwołali imprezę z powodu „przeważającej” liczby osób o białym kolorze skóry.

Eureka Women’s March zaplanowano na 19 stycznia przyszłego roku, w drugą rocznicę waszyngtońskiego marszu feministek przeciwnych inauguracji prezydentury Donalda Trumpa. Jednak organizatorzy odwołali marsz. „Decyzja została podjęta po wielu rozmowach” – czytamy na stronie lewicowych działaczy z hrabstwa Huboldt, w którym leży Eureka. – „Jak dotąd uczestnicy byli w przeważającej liczbie biali, [co skutkuje] brakiem reprezentacji różnych punktów widzenia w naszej wspólnocie”. Niedoszli demonstranci tłumaczą, że nie chcą, by „kluczowe głosy” były nieobecne podczas manifestacji. Feministki z Humboldt zapowiadają, że zgromadzą demonstrantów w marcu.  

W hrabstwie Humboldt w Kalifornii biali stanowią ok. 80 proc. społeczeństwa.  

(wjla.com, waschingtonexaminer.com)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • o123
  30.12.2018 11:57
  Jak przeczytałem tytuł artykułu, zacząłem się śmiać :D. Lubię dobre kabarety, a feministki biją na łeb i szyję wszystkie skecze :D
  doceń 22
 • Gość
  01.01.2019 14:53
  Czy to właściwy temat na tę stronę?
  doceń 41

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama