107,6 FM

Rzecznik Praw Dziecka poparł zakaz aborcji eugenicznej

Rzecznik Praw Dziecka ma chronić dzieci już od poczęcia – powiedział w TV Trwam nowo wybrany szef tego urzędu, Mikołaj Pawlak. Podkreślił on również, że popiera obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

Mikołaj Pawlak zauważył na antenie TV Trwam, że urząd Rzecznika Prawd Dziecka, mimo że istnieje od 19 lat, nie jest zbyt znany wśród obywateli. Zaznaczył, że jednym z ważniejszych zadań będzie wprowadzenie tej instytucji do świadomości Polaków.
– Trzeba zacząć działać na rzecz upowszechniania praw dziecka, ale nie jako samoistnie działających i funkcjonujących w przestrzeni, tylko wynikających z skądinąd. A skąd wynikają prawa dziecka? Z rodziny – stwierdził i dodał, że „to są dwie instytucje (…), dwie komórki społeczne, które są ze sobą powiązane”.
Rzecznik Praw Dziecka zapewnił, że priorytetem będzie dla niego ochrona dzieci, także tych dopiero poczętych. Ustawa o RPD jest jedynym dokumentem rangi ustawowej mówiącym, że życie zaczyna się od poczęcia. – To życie Rzecznik Praw Dziecka ma obowiązek chronić – to jest pierwsze podstawowe zadanie rzecznika. (…) Wszelkie działania, jakie są podejmowane, aby tę ochronę życia rozszerzyć czy wzmocnić, zasługują na aprobatę – dodał Mikołaj Pawlak.

(tvp.info, dorzeczy.pl, tv-trwam.pl)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama