107,6 FM

Rzecznik Praw Dziecka poparł zakaz aborcji eugenicznej

Rzecznik Praw Dziecka ma chronić dzieci już od poczęcia – powiedział w TV Trwam nowo wybrany szef tego urzędu, Mikołaj Pawlak. Podkreślił on również, że popiera obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

Mikołaj Pawlak zauważył na antenie TV Trwam, że urząd Rzecznika Prawd Dziecka, mimo że istnieje od 19 lat, nie jest zbyt znany wśród obywateli. Zaznaczył, że jednym z ważniejszych zadań będzie wprowadzenie tej instytucji do świadomości Polaków.
– Trzeba zacząć działać na rzecz upowszechniania praw dziecka, ale nie jako samoistnie działających i funkcjonujących w przestrzeni, tylko wynikających z skądinąd. A skąd wynikają prawa dziecka? Z rodziny – stwierdził i dodał, że „to są dwie instytucje (…), dwie komórki społeczne, które są ze sobą powiązane”.
Rzecznik Praw Dziecka zapewnił, że priorytetem będzie dla niego ochrona dzieci, także tych dopiero poczętych. Ustawa o RPD jest jedynym dokumentem rangi ustawowej mówiącym, że życie zaczyna się od poczęcia. – To życie Rzecznik Praw Dziecka ma obowiązek chronić – to jest pierwsze podstawowe zadanie rzecznika. (…) Wszelkie działania, jakie są podejmowane, aby tę ochronę życia rozszerzyć czy wzmocnić, zasługują na aprobatę – dodał Mikołaj Pawlak.

(tvp.info, dorzeczy.pl, tv-trwam.pl)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Czloax
  30.12.2018 16:42
  Bardzo dobrze. Tyle, że obawiam się iż oni (pisiorki) długo nie porządzą, bo przeciętny oglądać serial-fikcji (suweren) żyje w matriksie i nie postrzega płodu jako człowieka. Matrix mówi, że to nie człowiek, choć nauka co innego, jednak naukowcy też oglądają seriale a i wojna z Matrixem im nie na rękę. Wolą więc siedzieć cicho. A serial-fun-suweren prawidłowo rozpoznaje rzeczywistość tylko gdy chodzi wygodę i przyjemności. Zresztą Matrix jest na tym odcinku z rzeczywistością zgodny. Stąd obawiam się, że rząd zbyt mocno osadzony w Prawdzie może mieć kłopoty. Chyba że dyktatura. Albo cud!
  doceń 1
 • Tomaszszcz
  30.12.2018 17:46
  Panie Pawlak to czysta hipokryzja! Liczył Pan na poparcie posłów PIS wiedząc że PIS NIE OBRONI ŻYCIA nigdy! To po co ta hipokryzja i kłamstwo? Jeśli Pan chciał mieć czyste sumienie trzeba było nie startować na rzecznika dzieci licząc na poparcie PISU , skoro oni nigdy życia nie obronią! Co za myślenie! Trzeba było nie startować! Wtedy twarz by Pan zachował a teraz Pana twarz to twarz KŁAMCÓW!
 • 1julek
  31.12.2018 07:47
  Deklaracja bardzo cenna. Oby poszły za tym konkretne działania. Daj Boże.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama