107,6 FM

Mocno powiało na Pomorzu

82 razy interweniowała na terenie woj. pomorskiego straż pożarna usuwając skutki silnych wiatrów, jakie pojawiły się w regionie w nocy z wtorku na środę. Wiatr osiągający w porywach około 100 km/h ma utrzymywać się w północnej części województwa do czwartku.

O liczbie interwencji poinformował PAP rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej Łukasz Płusa. Jak wyjaśnił, praca strażaków polegała głównie na usuwaniu powalonych przez wiatr konarów drzew. Najwięcej zdarzeń - 16, odnotowano w powiecie wejherowskim, w puckim - 13, w słupskim - 12, a w kartuskim - 10.

Z ostrzeżeń przekazywanych przez gdyńskie Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że silny wiatr będzie wiał w regionie przynajmniej do nocy ze środy na czwartek. Najsilniejsze porywy osiągające prędkość około 100 km/h, występować mają w strefie brzegowej. Wiatr spowodować ma wezbranie wód Bałtyku w tym rejonie.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama