107,6 FM

Znamiona klęski żywiołowej w Szczyrku

Szczyrk nie radzi sobie z odśnieżaniem, a do tego bezmyślni kierowcy zablokowali drogę wojewódzką 942.

Znamiona klęski żywiołowej w Szczyrku   Beskidy zasypane śniegiem foto/ Henryk Przondziono Sytuacja w Szczyrku jest na tyle poważna, że burmistrz, Antoni Byrdy o 15.00 ogłosił stan wyjątkowy o znamionach klęski żywiołowej.

Jak poinformowano w komunikacie: Komendant Wojewódzki Policji kieruje już dodatkowe siły do Szczyrku. Policjanci z KWP w Katowicach mają pomóc w udrożnienia drogi wojewódzkiej 942 w Szczyrku. Źródłem zakorkowania ruchu DW jest nieodpowiedzialna postawa osób, które zostawiły samochody w pasie drogowym w pobliżu gondoli.

W Szczyrku zwołano też sztab kryzysowy, bo są spore problemy  związane z bardzo obfitymi opadami śniegu i – tym samym – z odśnieżaniem i udrażnianiem dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych na terenie całego miasta.

W ciągu ostatniej doby w Beskidzie Śląskim napadało metr śniegu. Warunki są ciężkie, szczególnie na górskich odcinkach dróg lokalnych. Wielu podjazdów nie da się pokonać bez łańcuchów na kołach.

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o intensywnych opadach śniegu dla Biela-Białej oraz powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Śnieżyce mają ustać dziś [05.01.19] po godz. 21.00

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama