107,6 FM

Staną przed sądem za sprzedaż "pakietów poronnych"

Agnieszka S. i Arkadiusz P. odpowiedzą przed sądem za internetową sprzedaż "pakietów poronnych", na których mieli zarobić co najmniej 130 tys. zł.

Akt oskarżenia przeciwko kobiecie i mężczyźnie skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Agnieszka S. i Arkadiusz P. 147 razy mieli udzielić pomocy w nielegalnym przerywaniu ciąży. Na swojej działalności zarobili co najmniej 130 tys. zł.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko, Agnieszka S. i Arkadiusz P. oferowali "pakiety poronne" w portalach internetowych w okresie od stycznia do grudnia 2014 r.

"Pakiety poronne" zawierały środki farmakologiczne, służące do aborcji farmakologicznej. Do "pakietów" dołączona była instrukcja obsługi.

Za pomoc ciężarnej w przerywaniu ciąży, z naruszeniem przepisów, lub za nakłanianie do tego, grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Za nielegalną sprzedaż i uczynienie z niej źródła dochodu oskarżonym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - kara ta może być zwiększona o połowę.

« 1 »
 • Podajnik
  09.01.2019 14:57
  Walczyć trzeba umieć, a do swoich się publicznie nie strzela. Jakby pan czytał Chłopców z Placu Broni to by pan wiedział, że jest wróg zewnętrzny, wróg wewnętrzny czyli zdrajca i są konflikty, które prowadzą do rozłamu. Pan wybrał konflikty. Zamiast namawiać do zasypywania skrzynki mailami pani Lichockiej, pan woli krzyczeć na głos publicznie i namawiać na niegłosowanie na pis. Zamiast pomagać pan publicznie bardzo szkodzi. Dodatkowo kolaborując z tymi którzy wykorzystują pana i naśmiewają się za plecami, a sami nie głosowali nigdy na pis i na życiu dzieci nigdy im nie zależało. Z Panem Bogiem.
  doceń 0
 • Tomaszszcz
  09.01.2019 16:22
  Panie podajnik prosze to samo powiedzieć Abp Dziędze to ten Pasterz Ze Szczecina , profesor by Panu powiedział co sądzi o takich co nadal mają klapki na oczach i nie widzą że PIS najważniejszej obietnicy do dziś nie zrealizowal i nie zrealizuje! Proszę otworzyć oczy! Póki czas.
  doceń 1
 • Tomaszszcz
  09.01.2019 16:28
  Chce realizacji obietnicy obrony życia dzieci! OBIETNICY ! I jest jeszcze Prezydent Duda który nie wiem czemu mimo 3 lat prezydentury skoro widzi że PIS NIE broni życia nie wystąpił z własną ustawą prezydencką broniacą życia. PIS NIE miał by wyboru i musiał by ta ustawę przegłosować, bo to prezydent wywodzacy się z PIS wlasnie. Ale do dziś Pan Prezydent ani słowem nie powiedział czemu takiej ustawy do Sejmu nie skierowal i czy kiedykolwiek skieruje......... To bardzo dziwne, prawda? Komu mamy wierzyć? Komu? Jeśli prawica, rząd, przyjmujący Komunię Świętą za nic mają 10 PRZYKAZAŃ. Proszę przejrzec na oczy bo Episkopat i wielu księży już na oczy przejrzało. Proszę przeczytać to kazanie Abp Dziegi może po przeczytaniu tego kazania Panu się też oczy otworzą, tego Panu życzę.
  doceń 1
 • Tomaszszcz
  09.01.2019 19:13
  Prawie 20 tys. sióstr zakonnych z całej Polski modli się w intencji zmiany prawa, aby dzieci nienarodzone były chronione. – W naszych klasztorach codziennie modlimy się zarówno za polityków, jak i za sędziów Trybunału Konstytucyjnego, bo to od nich teraz zależy, czy dzieci w Polsce będą nadal zabijane – mówi „Niedzieli” s. Halina Rosiek ze zgromadzenia służebniczek dębickich

  W intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych modlą się także mniszki benedyktynki sakramentki z Siedlec. – Otrzymałyśmy z Episkopatu apel o nieustającą modlitwę w intencji ochrony życia – mówi „Niedzieli” s. Elżbieta, przełożona klasztoru kontemplacyjnego w Siedlcach.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama