107,6 FM

Złota rada na przeziębienie i inne takie

Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą? Mk 1,27

Mk 1, 21-28

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.

Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga».

Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego! » Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.

A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.


Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą? Mk 1,27

Złota rada na przeziębienie? Grypę? Jak skutecznie zgubić nadprogramowe kilogramy po świętach? Co jeść, a czego nie? Jak gospodarować swoim czasem, pracą? Nie brakuje nam teorii dotyczących różnych codziennych spraw. Często bywa tak, że nie potrafimy im wszystkim sprostać, nie mamy tyle sił i wytrwałości w ich realizacji. I w tym wszystkim jeszcze Jezus ze swoim nauczaniem, które również gdzieś w codzienności trzeba zastosować. Jednak różnica między Jego nauką a wszystkimi innymi jest zasadnicza. On nie daje tylko pouczeń czy złotych rad. Jezus, żyjąc w nas, sprawia, że potrafimy odpowiedzieć na wymagania Ewangelii. Nie swoimi siłami, ale Jego mocą działającą w nas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Gabriela
    15.01.2019 23:21
    „Wymagania Ewangelii” czy raczej jej interpretatorów? Dobra Nowina o zbawieniu nie potrzebuje ani wymagań, tak chętnie stawianych przez co poniektórych, ani - zwłaszcza przewrotnych - interpretacji. Jedyne czego jej potrzeba, to uczciwego (!) głoszenia i szczerego przyjęcia.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.