107,6 FM

W Bieruniu powstanie muzeum

W Bieruniu powstanie muzeum. Będzie to pierwsze w historii tego miasta takie miejsce. Jego twórcy zbierają dokumenty, świadectwa, wydawnictwa i przedmioty związane z miastem i z Ziemią Pszczyńską.

W Bieruniu powstanie muzeum   Rynek w Bieruniu Starym, 1971 r. foto/ Archiwum Urzędu Miejskiego w Bieruniu Jak będzie wyglądać powstające Muzeum Bierunia? To w dużej mierze zależy od mieszkańców. Pierwsza w dziejach Bierunia placówka muzealna dopiero się tworzy.

- powiedział Radiu eM Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia. A przedmioty, które mogą się przydać wymienia pełniąca obowiązki dyrektora powstającego muzeum, Agnieszka Szymula.

Pasjonaci lokalnej historii zgromadzili już 700 starych fotografii. - Nadal poszukujemy zdjęć obrazujących historię naszego miasta - mówi Jarosław Mokry ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bieruńskiej "Porąbek".

Niektóre odnalezione zdjęcia mają zaskakującą treść...

Swoimi odkryciami podzielił się również z Radiem eM Łukasz Odelga, zaangażowany w gromadzenie zbiorów.

Pamiątek związanych z Ziemią Pszczyńską, twórcy muzeum poszukują również poza Bieruniem.

W Bieruniu powstanie muzeum   Bieruń na starych fotografiach foto/ Muzeum Miejskie w Bieruniu W Bieruniu powstanie muzeum   Bieruń na starych fotografiach Muzeum Miejskie w Bieruniu

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama