107,6 FM

Rzecznik KEP: To jest czas modlitwy o zdrowie dla prezydenta Adamowicza

To jest czas modlitwy o zdrowie dla pana prezydenta Pawła Adamowicza - powiedział w poniedziałek rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. O modlitwę w intencji prezydenta Adamowicza prosił też metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska trafił do szpitala. Po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek w nocy doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformował, że pacjent żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie.

Ks. Rytel-Andrianik w telewizji Rzeczpospolita TV powiedział, że "to jest czas modlitwy o zdrowie dla pana prezydenta Pawła Adamowicza".

"Ta sytuacja, która powoduje, że rzeczywiście ludzie się łączą, jednoczą wobec właśnie tego cierpienia człowieka i nawet zagrożenia życia, to daje wiele do myślenia" - dodał.

Proszony o komentarz do nieodpowiednich wpisów internetowych odnoszących się do ataku, rzecznik KEP powiedział, że "to wszystko pokazuje nam wartość chrześcijaństwa, bo hejt jest przeciwko przykazaniu miłości Boga i bliźniego".

"Im więcej w nas chrześcijaństwa, tym mniej hejtu. I dlatego w tym momencie te głosy pozytywne, są to głosy właśnie zwrócenia się do Pana Boga, są to głosy chrześcijańskie, miłości bliźniego. W takiej sytuacji wszyscy są razem i modlą się za osobą poszkodowaną, pokrzywdzoną" - powiedział Rytel-Andrianik.

W nocy w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym był metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

"Ogromnym bólem i smutkiem napełnił mnie dramat, który dotknął Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jego najbliższych. Natychmiast po otrzymaniu tej informacji wraz z kapłanami udałem się do kaplicy, aby gorąco modlić się o ocalenie Jego życia i powrót do zdrowia. Wierzę, że Pan Bóg podtrzyma tę nić życia" - napisał abp Sławoj Leszek Głódź na stronie archidiecezji gdańskiej.

Dodał, że łączy się również więzami empatii i solidarności z rodzicami, małżonką, córkami i bratem prezydenta. "Proszę, aby nasza modlitwa w Jego intencji nie ustawała" - napisał metropolita gdański.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama