107,6 FM

A. Dulkiewicz: Nie wolno nam dziś eskalować przemocy

W Urzędzie Miasta w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa z udziałem zastępców prezydenta Gdańska, sekretarza i skarbnika miasta.

Ta sytuacja jest bardzo trudna. Wielu z nas nie spało tej nocy, to była dla wielu bardzo, bardzo trudna noc. Chciałabym przekazać jak najlepsze informacje, ale chwilowo sytuacja pozostaje bez zmian - mówi Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prezydenta.

Prezydenta Gdańska zastępuje obecnie Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydent. - Wszyscy zadajemy sobie pytanie, jak do tego mogło dojść, że człowiek zaatakował nożem niewinnego człowieka. Musimy podkreślić, że prezydent Paweł Adamowicz jest osobą otwartą. Cały czas spotykał się z mieszkańcami. To jest najważniejsza zasada jego prezydentury: bezpośredni dostęp do prezydenta, możliwość spotkania się nim w urzędzie, na ulicy, na koncercie, na ścieżce rowerowej. Wszędzie - mówiła A. Dulkiewicz w czasie konferencji.

- Przecież prezydent codziennie spotykał się z gdańszczankami i gdańszczanami w dzielnicach, na osiedlach. Przecież prezydent wcześniej chodził ulicami Gdańska i kwestował. A jednocześnie rozmawiał z każdym. Paweł Adamowicz zawsze wsłuchiwał się w każdego. I osobiście interweniował - jeśli tylko uważał, że komuś ta pomoc się należy - podkreśliła.

- Jestem pewna, że kiedy już P. Adamowicz dojdzie do zdrowia, to się nie zmieni. Bo Gdańsk jest miastem solidarnym i otwartym także dzięki codziennej pracy prezydenta Adamowicza. Zapewniamy państwa, że to się nie zmieni. Nie wiemy dziś, co kierowało człowiekiem, który zaatakował.  Ale proszę, błagam: wyeliminujmy agresję z naszego życia codziennego. Z życia politycznego, ale i każdego innego. Nie wolno nam dziś eskalować przemocy. Wiem, że gdyby prezydent mógł teraz mówić, właśnie to by chciał nam powiedzieć - apelowała.

- W imieniu bliskich pana prezydenta, rodziny, proszę, aby w tej trudnej sytuacji tego dramatu nie wykorzystywać ani politycznie, ani ideologicznie. Chcę zapewnić wszystkich, że urząd służy mieszkańcom tak samo, jak każdego innego dnia. Dziękujemy za wszystkie wyrazy solidarności - podkreśliła.

O godz. 17 w bazylice Mariackiej w Gdańsku odbędzie się Różaniec w intencji prezydenta Adamowicza, a następnie spotkanie przy Fontannie Neptuna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama