107,6 FM

Jerzy Owsiak zapowiedział rezygnację z funkcji szefa fundacji WOŚP

Zapowiedział to w czasie konferencji prasowej tuż po śmierci prezydenta Adamowicza.

"Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP" - powiedział Owsiak w czasie konferencji prasowej. Równocześnie zapowiedział, że nadal będzie pracował w fundacji. Swoją decyzję motywuje m.in. agresywnymi komentarzami na jego osobę po zamachu do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w Gdańsku. Zapowiedział, że ma nadzieję, że zmiana prezesa fundacji powstrzyma część krytyków organizacji.

Owsiak odniósł się też do dyskusji na temat zabezpieczenia finału WOŚP w Gdańsku: "Trudno winić organizatorów, to się zdarzyło na przepięknej pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polakom imprezie". Jak dodał, "trudno tutaj mówić jednoznacznie o złym zabezpieczeniu, bo ten finał nie odbywał się w Syrii i w Afganistanie". "On się odbywał w Polsce, w przedszkolach też. Wyobrażacie sobie, że w każdym przedszkolu będzie antyterrorysta, będzie kontrolował wszystkich"

« 1 »
 • Barbara
  15.01.2019 08:47
  Kłóciły mi się dwie postawy J.Owsiaka : organizuje zbiórkę na ratowanie dzieci przedwcześnie urodzonych a jednocześnie popiera aborcję. Albo - z zebranych funduszy finansuje Woodstock, chociaż ludzie dali pieniądze na sprzęt, a nie tego typu imprezę. I tak stracił moje zaufanie, chociaż na początku jego działalność była czysta i wolna od niejasności i sprzecznych poglądów. Wspierałam, ale przestałam. Dzisiaj zaś trzeba modlić się za P. Adamowicza, bo to on jest ofiarą działania chorego przestępcy. Nie Owsiak jest jest ofiarą - ale P.Adamowicz i to nad nim trzeba się pochylić.
  doceń 9
 • Anda
  15.01.2019 09:41
  Spoko, sprawy właściwie już nie ma, bowiem zatroskane środowisko po lewej stronie już ruszyło z błaganiami, aby Owsiak został. Jak to ktoś wyżej napisał - biedaczysko nie chce, ale musi.
  doceń 14
 • Savonarola
  15.01.2019 18:37
  Dziekujemy panu Owsiakowi za to, co zrobil i mamy nadzieje,ze bedzie to robil nadal.
  doceń 9
 • gość
  15.01.2019 18:56
  Zamiast rezygnować z szefowania WOŚP, powinien zrezygnować z organizowania Przystanku Woodstock.
  doceń 9

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama