107,6 FM

Zakończono sekcję zwłok Adamowicza

Zakończyła się sekcja zwłok zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza; jej wstępne wyniki prokuratura ma otrzymać w środę - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Sekcję zwłok przeprowadzono we wtorek w gdańskim Zakładzie Medycyny Sądowej. Po jej zakończeniu Wawryniuk poinformowała PAP, że wstępną pisemną opinię z badania prokuratura ma otrzymać w środę.

W niedzielę wieczorem na scenę, na której odbywał się finał WOŚP w Gdańsku wtargnął 27-letni Stefan W. i kilkukrotnie ugodził nożem prezydenta Adamowicza. Jeszcze w nocy samorządowiec przeszedł pięciogodzinną operację. Po jej zakończeniu lekarze z gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego informowali, że urazy, jakich doznał samorządowiec, "były bardzo ciężkie"; wyjaśniali, że doznał on poważnej rany serca, rany przepony i ran narządów wewnątrz jamy brzusznej". W poniedziałek krótko przed godz. 15 Centrum poinformowało, że prezydent Adamowicz zmarł.

« 1 »
 • maria
  15.01.2019 16:37
  Diabeł w ludzkiej postaci. Zabić człowieka w takim miejscu, w takiej chwili i taki sposób. To nie był człowiek to była maszyna do zabijania.
  doceń 2
 • krut00
  15.01.2019 19:44
  @MARIA - "maszyna do zabijania" robi to szybko i przeważnie bez pozostawiania śladów. Prezydent Gdańska miał wielu wrogów. Na tyle roztropnych że załatwili by mu odejście z tego świata w białych rękawiczkach - bez pomocy żadnego niezrównoważonego młodzieńca.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama