107,6 FM

Katowiczanie składają hołd śp. Pawłowi Adamowiczowi

Do dnia jego pogrzebu każdy może złożyć swoje kondolencje w księdze kondolencyjnej wystawionej w Urzędzie Miasta.

Wyrazy współczucia dla rodziny zamordowanego prezydenta Gdańska mieszkańcy Katowic mogą wyrazić, zostawiając wpis w księdze kondolencyjnej w Urzędzie Miasta przy ulicy Młyńskiej 4.

Księga została wystawiona we wtorek i do dnia pogrzebu będzie czekać na wszystkich, którzy będą chcieli złożyć hołd pamięci prezydenta Adamowicza.

- Jest to naprawdę poruszające wydarzenie. To mogło zdarzyć się wszędzie, na każdej scenie. Również w Katowicach - mówił Maciej Biskupski, przewodniczący Rady Miasta. - Myślę, że ono wzbudza w nas wszystkich chęć zareagowania i, w jakiś symboliczny sposób, zaprotestowania przeciwko temu, co się stało.

Jako pierwszy wpisu do księgi kondolencyjnej dokonał prezydent Katowic Marcin Krupa, który przez wiele lat współpracował z prezydentem Adamowiczem. Po nim okazję do złożenia wpisów mieli radni miejscy oraz mieszkańcy Katowic.

We wtorek - mimo trudnych warunków pogodowych - wielu z mieszkańców złożyło już swój wpis. Wśród nich byli również wolontariusze WOŚP, którzy zapewnili, że dzieło, które wspierał prezydent Adamowicz, będzie kontynuowane.

- Jest nas 120 tysięcy wolontariuszy na ulicach - zadeklarował jeden z pierwszych przybyłych, Damian Sujkowski. - Orkiestra będzie grać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama