107,6 FM

Zabrze uczci pamięć prezydenta Gdańska

W ratuszu wystawiona jest księga kondolencyjna, a w niedzielę odprawiona zostanie Msza w intencji śp. Pawła Adamowicza.

Prezydent Miasta Zabrze zachęca do tego, aby wspólnie uczcić pamięć tragicznie zmarłego śp. Pawła Adamowicza. W najbliższych dniach będzie kilka okazji, aby złożyć kondolencje i łączyć się myślami z rodziną, bliskimi tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska oraz z mieszkańcami Gdańska.

„Pogrążeni w bólu żegnamy człowieka, który zginął, pełniąc służbę na rzecz społeczeństwa. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz padł ofiarą bezprecedensowego aktu przemocy. Zabójstwo samorządowca ukazuje, jak mowa nienawiści usypia sumienia i rodzi czyny haniebne. Niech ta ofiara życia obudzi szacunek dla innych i przypomina o odpowiedzialności za słowo, za wspólne dobro – za naszą małą Ojczyznę oraz za nasz kraj” – napisała w księdze kondolencyjnej prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik

Księga wystawiona jest w sali historycznej Ratusza Miejskiego przy ul. Religi 1. Można wpisywać się do niej do piątku 18 stycznia od 8.00 do 16.00. Księga będzie także wyłożona w kościele św. Kamila, gdzie w niedzielę o 11.00 odprawiona zostanie Msza w intencji śp. Pawła Adamowicza.

W związku z żałobą narodową odwołane zostają wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Wyłączona zostanie także iluminacja świąteczna Ratusza Miejskiego oraz choinki na placu Wolności. Na flagach znajdujących się na budynkach Urzędu Miejskiego oraz jednostek samorządowych zostanie zawieszony żałobny kir.

Decyzją Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik w najbliższym czasie w szkołach zostanie podjęty temat zagrożeń wynikających z mowy nienawiści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama