107,6 FM

Co w numerze? #7

W najnowszym wydaniu przedstawiamy kolporterów "Gościa Niedzielnego" w naszej diecezji, którzy sami opowiadają o tym, jak gazeta dociera do parafii, a później do Waszych rąk.

Choć pojawiają się w parafiach co tydzień o podobnej porze, dla większości są raczej niewidoczni. Ale bez nich nie byłoby świeżych dostaw "Gościa Niedzielnego".

Dlatego tym razem, przy okazji przypadającego 24 stycznia wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej, bohaterami tematu numeru są kolporterzy, którzy rozwożą gazetę w naszej diecezji.

Aż na trzech stronach opowiadają o sobie i swojej pracy. Do ilu parafii trafiają? Kiedy zaczynają i kończą trasę? Co w tym lubią najbardziej, a co jest najtrudniejsze? O parafialnej gościnności, tysiącach pokonywanych kilometrów i przygodach, jakie zdarzają się w drodze, mówią sami - Magdalena i Wiesław Kotarbowie, Marcin Szablewski, Justyna Sas, Adam Skowron i Tomasz Gryta.

W nowym numerze przyglądamy się również statystykom dotyczącym uczęszczania na niedzielne Msze i przyjmowania sakramentów w diecezji gliwickiej oraz publikujemy obszerną relację z finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Rudach.

Jest też zapowiedź nowego filmu dokumentalnego o śp. Helenie Kmieć, w którym znalazła się też "gliwicka" część życia zamordowanej w Boliwii wolontariuszki misyjnej. Telewizyjna premiera „Helenki” planowana jest w TVP1 na 25 styczni o 22.30, a dwa dni później Msza Święta w jej intencji zostanie odprawiona w kościele akademickim w Gliwicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama