107,6 FM

Samorządowcy żegnają Pawła Adamowicza przejdź do galerii

W historycznej Sali BHP spotkało się kilkuset prezydentów, burmistrzów i radnych z całego kraju, by wziąć udział w Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich.

W ten sposób samorządowcy chcą upamiętnić kilkudziesięcioletnią działalność zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska na rzecz budowy Polski samorządowej.

- Dzisiaj przeżywamy te smutne dni razem z mieszkańcami naszych miast. To czas refleksji nad tym, co się wydarzyło. Paweł został zabity przez szaleńca niesionego nienawiścią. Pytanie brzmi: "Co możemy zrobić, żeby nienawiść ustąpiła roztropnej debacie, trosce nawet wtedy, kiedy się z kimś nie zgadzam?" - zastanawiał się Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

- Proszę, byśmy poszukali odpowiedzi na to pytanie. Mamy ważne wyzwanie przed sobą w tych naszych małych ojczyznach, byśmy nie godzili się na język nienawiści - kontynuował prezydent.

- Nie zrzucajmy odpowiedzialności jedni na drugich, mówiąc: "Niech oni coś zrobią". Każdy z nas powinien coś zmienić, wtedy nasza pamięć o Pawle będzie spokojniejsza - zakończył W. Szczurek.

W zebraniu wzięli udział przedstawiciele sześciu samorządowych organizacji: Unii Metropolii Polskich, której Paweł Adamowicz był prezesem przez osiem lat oraz Związków: Miast Polskich, województw RP, powiatów polskich, gmin wiejskich i Unii Miasteczek RP.

"Samorząd lokalny to wielka szkoła obywatelskiej solidarności. Tej prawdziwej, okazywanej konkretnym osobom, zwłaszcza najbardziej potrzebującym. To najlepsza realizacja apelu Jana Pawła II z gdańskiej Zaspy. Wziąłeś go sobie do serca i dałeś temu świadectwo swoją służbą. Dziękujemy!" - napisali w liście pożegnalnym burmistrzowie, prezydenci i radni polskich miast

Włodarze w sobotę będą uczestniczyć w pogrzebie Pawła Adamowicza.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama