107,6 FM

Przewodniczący KEP weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki weźmie udział w sobotnich uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podało w piątek biuro prasowe episkopatu Polski.

Mszy pogrzebowej w bazylice Mariackiej przewodniczyć będzie metropolita gdański abp Sławoj Głódź, który też wygłosi homilię.

Jak poinformowało biuro prasowe KEP, w czwartek metropolita poznański abp Gądecki modlił się w intencji prezydenta Gdańska wraz z przedstawicielami Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich.

"Prośmy o wieczne odpoczywanie dla prezydenta Pawła Adamowicza i pokój serca dla wszystkich, którzy płaczą i są smutni z powodu jego gwałtownej śmierci" - modlili się uczestnicy nabożeństwa z okazji Dnia Judaizmu w Poznaniu, któremu przewodniczył abp Gądecki.

Do prośby o życie wieczne dołączono modlitwę "za naszą ojczyznę, abyśmy w ten czas tragicznego wydarzenia w Gdańsku potrafili jednoczyć się w dobrym, przebaczając sobie nawzajem i obdarzając się szacunkiem".

W niedzielę wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

Od czwartkowego popołudnia trumna z ciałem Pawła Adamowicza wystawiona jest w Ogrodzie Zimowym Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama