107,6 FM

Co jest wolą Bożą?

Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką. Mk 3,35

Mk 3, 31-35

Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie».

Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką».


Ewangelia z komentarzem. Słowa Najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką. Mk 3,35

Wola Boża. Co czujesz, gdy słyszysz te słowa? Radość? Wdzięczność? Ciekawość? A może niepokój, podejrzliwość czy wręcz strach? Różne mogą nam towarzyszyć uczucia i zapewne rozmaite są ich powody. Co jest wolą Bożą? Może nieraz niektórym z nas to pytanie przebiegło przez serce. Na pewno wolą Bożą jest jedno – nasze zabawienie, szczęście. Dlatego codziennie, patrząc na krzyż czy robiąc znak krzyża, możemy przypomnieć sobie o tym, jak bardzo Bóg chce naszego szczęścia i co gotowy jest zrobić dla człowieka. Czy taki Bóg miałby dla nas jakieś podstępne plany do wykonania? Pełnić wolę Bożą to pozwalać, by tam, gdzie jesteśmy, Bóg czynił nas szczęśliwymi. Nawet na przekór najbardziej niesprzyjającym okolicznościom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tinka
  29.01.2019 12:53
  Wolą Boga jest abyśmy wszyscy byli zbawieni, jednak to może stać się jedynie na końcu drogi, którą wytyczył nam Chrystus. Jest to życie według Przykazań Bożych. Jednak aby je wypełnić, to najpierw trzeba wiedzieć co one znaczą w praktyce. Z tym mamy wielki problem, ponieważ na przeszkodzie zdobycia tej wiedzy stoją nasze pożądania cielesne, zakłamanie i brak znajomości prawdy , czyli rzeczywistości.
  doceń 0
 • Gabriela
  29.01.2019 19:07
  Aby pełnić wole Ojca Jezus zrezygnował ze szczęścia doczesnego - tak osobistego, jak i rodzinnego. Uobecniajacy Go naśladowcy zwani dziś „głosicielami słowa” tak ofiarni na ogół już nie są. Chciałoby się rzec: gdzie ci mężczyźni ...
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter