107,6 FM

Ochrona dzieci i młodzieży

Biskup gliwicki powołał nowe gremium, które opracuje program dla diecezji.

Zgodnie z ustaleniami Konferencji Episkopatu Polski biskup gliwicki Jan Kopiec powołał zespół osób odpowiedzialnych za przygotowanie programu prewencji ws. ochrony dzieci i młodzieży.

Sześcioosobowa grupa składająca się z księży oraz świeckich, biegłych w sprawach zarówno pedagogicznych, jak i pomocy społecznej, odebrała w gliwickiej kurii dekrety nominacyjne. Głównym zadaniem tego zespołu będzie opracowanie całościowego programu prewencji w sprawie ochrony dzieci i młodzieży w diecezji.

Przewodniczącym zespołu został ks. dr Rafał Dappa, który od pewnego czasu pełni funkcję delegata biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży. Wręczając dekrety biskup gliwicki podkreślił, że liczy na ogromne doświadczenie osób powołanych do tego szczególnego zadania. Grupa robocza będzie także podejmowała współpracę z podobnymi zespołami w innych diecezjach, szczególnie w ramach metropolii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama