107,6 FM

"Papież w rozmowie z pierwszą damą po ŚDM dziękował Polakom za świadectwo wiary"

Papież Franciszek w rozmowie z pierwszą damą po zakończeniu ŚDM dziękował Polakom za liczną obecność i świadectwo wiary podczas spotkania w Panamie oraz za pomoc organizacyjną w przygotowaniach tegorocznych ŚDM - przekazał PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

700 tys. osób uczestniczyło w niedzielę w Panamie w mszy pod przewodnictwem papieża Franciszka kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży. Papież ogłosił wtedy, że następne ŚDM odbędą się w Lizbonie w 2022 roku. Na mszy była małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

"Papież Franciszek w rozmowie z pierwszą damą po zakończeniu ŚDM podziękował Polakom za liczną obecność i świadectwo wiary podczas spotkania w Panamie oraz za pomoc organizacyjną, jakiej polscy partnerzy udzielali Panamczykom w przygotowaniach tegorocznych Dni przenosząc do Panamy wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas poprzednich ŚDM w Krakowie" - przekazał PAP prezydencki minister.

Podobnie słowa uznania i podziękowania dla Polaków - poinformował Szczerski - przekazał prezydent Panamy Juan Carlos Valera, który był gościem honorowym spotkania podsumowującego polską obecność na Światowych Dniach Młodzieży, które odbyło się w niedzielę wieczór na pokładzie Daru Młodzieży w porcie w Panamie.

W spotkaniu uczestniczyła pierwsza dama, a także prymas Polski Wojciech Polak wraz z polskimi biskupami, nuncjusz apostolski w Panamie, ministrowie rządu Panamy oraz minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

"Polacy na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie dali wspaniałe świadectwo; wzbudzili sympatię i wdzięczność Panamczyków" - powiedział szef gabinetu prezydenta, który towarzyszył pierwszej damie podczas wizyty w Panamie.

Wcześniej Agata Kornhauser-Duda spotkała się z załogą Daru Pomorza, w tym uczestnikami Rejsu Niepodległości. Małżonka prezydenta podczas pobytu na ŚDM spotkała się też z polskimi pielgrzymami oraz harcerzami, którzy pełnili służbę w ramach Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Polscy harcerze zostali zaproszeni do tej funkcji po ŚDM w Krakowie przez prezydenta Panamy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama