107,6 FM

Internetowa skrzynka modlitw

- Jeśli chcesz, możemy się modlić w twojej intencji - zachęcają alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Na stronie internetowej radomskiego seminarium (www.seminarium.radom.pl) w lewym dolnym rogu jest zakładka z napisem "Jeśli chcesz, możemy się modlić w twojej intencji". Poprzez nią osoby potrzebujące modlitwy mogą się skontaktować z alumnami. Nie trzeba podawać swoich danych osobowych. Wystarczy wskazanie intencji.

- Prośby o modlitwę przychodzą z różnych środowisk, często nie wiemy, od kogo. Niektóre są z zagranicy. Często ludzie później przysyłają podziękowania, że dzięki naszej modlitwie coś się udało - mówi Karol Dobrasiewicz, alumn V roku. - Ludzie nam dają ogrom modlitwy. My to czujemy. Ale ksiądz czy kleryk są tymi osobami, które mają modlić się nie tylko w tych intencjach, które oni noszą w sercu, ale też przedstawiać Panu Bogu intencje innych osób, którzy się borykają z różnymi trudnościami życiowymi i duchowymi. W takich sprawach my towarzyszymy - dodaje.

Pomysł stworzenia skrzynki modlitw pojawił się w 2010 roku po jednej z niedziel powołaniowych. Podczas nich klerycy wyjeżdżają do różnych parafii naszej diecezji. Opowiadają o życiu w seminarium, spotykają się z różnymi grupami, w tym też z członkami Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Wiele osób prosi ich wtedy o modlitwę.

- Głównym zadaniem i funkcją księdza jest sprawowanie Mszy św. w różnych intencjach. Ludzie, którym będę służył, już mają prawo do mojej modlitwy. Ja już im muszę wydzielić obszar swojego serca, w którym oni będą przebywali, tzn. będę omadlać ich sprawy, bo do tego zostałem powołany. Bardzo wiele nam się mówi w seminarium, że księdza nikt nie zastąpi w modlitwie i w tym byciu specjalistą w kontakcie człowieka z Bogiem, w sprawowaniu sakramentów i w modlitwie. To jest jedno z głównych zadań księdza, do którego też internetowa skrzynka modlitw nas przygotowuje - tłumaczy al. Michał Kopciński z V roku.

Opiekunem internetowej skrzynki modlitw jest al. Piotr Morawski z V roku. Co tydzień sprawdza e-maile, które wpływają, i ustawioną w kaplicy seminaryjnej skrzynkę, do której też można wrzucać karteczki z intencjami. Raz w tygodniu, w niedzielę, wszystkie intencje są powierzane Panu Bogu podczas wspólnej modlitwy różańcowej. Poszczególne prośby są też przypisywane do konkretnych alumnów zrzeszonych w kole modlitewnym. Modlą się oni w powierzonych im intencjach przez cały tydzień.

- W czasie niedziel powołaniowych zachęcamy do przyjaźni. Każdy potrzebuje przyjaciela, kleryk też. Chcemy pokazać, że ta przyjaźń nie jest jednostronna, ale działa w dwie strony, że ta przyjaźń nie polega na modlitwie tylko naszych przyjaciół za nas, ale my też ogarniamy ich modlitwą. Stąd pomysł stworzenia internetowej skrzynki modlitw. W większości osoby proszą nas o modlitwę w sprawach osobistych, o umiejętne rozeznanie swojego powołania czy związanych z rodziną, ale zdarzają się też intencje za papieża, kapłanów - wyjaśnia alumn Piotr.

Intencje można też wysłać pocztą na adres: Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Młyńska 23/25, 26-600 Radom z dopiskiem „Skrzynka modlitw”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama