107,6 FM

Bartłomiej M. i Mariusz Antoni K. z zarzutami m.in. powoływania się na wpływy

B. rzecznik MON Bartłomiej M. oraz były poseł PiS Mariusz Antoni K. usłyszeli we wtorek w Prokuraturze Okręgowej w Tarnobrzegu zarzuty powoływania się wspólnie na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł.

Ponadto Bartłomiej M. i była pracownica Ministerstwa Obrony Narodowej Agnieszką M. usłyszeli zarzuty przekroczenia swoich uprawnień jako funkcjonariuszy publicznych i działania na szkodę spółki PGZ w związku z zawartą przez nią umową szkoleniową. Jak poinformował rzecznik prokuratury w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel, "tym samym doprowadzili do wyrządzenia spółce szkody w wysokości 491 964 zł".

Dodatkowy zarzut postawiony Agnieszce M. dotyczy przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego w związku z organizacją wystawy pod patronatem MON.

Ponadto wobec Bartłomieja M. i byłego posła Mariusza Antoniego K. prokurator sformułował zarzut powoływania się wspólnie i w porozumieniu na wpływy w instytucji państwowej. W związku z tym mieli podjąć się "pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama