107,6 FM

Zatrzymany trzeci podejrzany o ostrzelanie tramwaju

21-letni mężczyzna, który w poniedziałkowy wieczór strzelał do tramwaju jadącego ulicą Mogilską, będzie dziś przesłuchiwany przez policję.

W poniedziałek ok. godz. 21 chuligani ostrzelali z broni pneumatycznej tramwaje linii 73 i 52 jadące w stronę Nowej Huty. W wyniku zdarzenia jedna osoba została raniona odłamkami szkła.

Dwie godziny później zatrzymanych zostało dwóch podejrzanych 18-latków. Jak się okazało, mieli oni we krwi 2 promile alkoholu. Wczoraj nie było jeszcze możliwości ich przesłuchania. Dziś zatrzymany został trzeci podejrzany. Wszyscy zostaną przesłuchani dzisiaj.

Jak informuje krakowska policja, ustalone zostały już role zatrzymanych biorących udział w incydencie. 21-latek strzelał do jednego z tramwajów. Do innego tramwaju strzelał z kolei 18-latek, notowany wcześniej m.in. za przestępstwa narkotykowe. Strzelał on również w witrynę punktu informacji MPK przy ul. Mogilskiej. Drugi 18-latek prawdopodobnie nie strzelał do tramwajów, dlatego będzie przesłuchany w charakterze świadka.

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do trzech lat więzienia, a za uszkodzenie mienia - do pięciu lat. W przypadku podejrzanych prokurator zadecyduje o dalszych środkach zapobiegawczych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama