107,6 FM

Rzeczniczka PiS przeprosiła Jerzego Owsiaka

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek przeprosiła na Twitterze szefa fundacji WOŚP Jerzego Owsiaka, za opublikowanie wpisu m.in. ze zdjęciem "namiotu Jurka Owsiaka". Grafika, którą opublikowała Mazurek, nie przedstawiała domu Owsiaka, a Uniwersytet WOŚP, gdzie odbywają się szkolenia wolontariuszy.

"Panie J.Owsiak po zapewnieniu, że jest to Uniwersytet WOŚP do celów edukacyjnych, przepraszam za podanie informacji, która nb. od dłuższego czasu funkcjonuje w internecie; cieszę się, że dzięki mojemu wpisowi zyskał Pan możliwość wyjaśnienia tej sprawy" - napisała Mazurek na swoim profilu na Twitterze.

Przeprosiny były konsekwencją opublikowanego w czwartek wpisu, w którym Mazurek apelowała do internautów, by porównali jak mieszka "bogacz J.Kaczyński" a jak "biedacy z totalnej opozycji, oraz środowisk, które ją wspierają". Mazurek do wpisu dołączyła popularny w internecie kolaż fotografii, na którym znajdować się miały domy znanych polityków i postaci publicznych z podpisami: "Pałac Jarosława Kaczyńskiego", "Norka Tomasza Lisa", "Altanka Radka Sikorskiego", "Namiot Jurka Owsiaka", "Chałupka Grzegorza Schetyny", "Lepianka Lecha Wałęsy".

Owsiak zareagował na ten wpis Mazurek. "Proszę o natychmiastowe przeprosiny za +namiot Jurka Owsiaka+. Po prostu słowo +przepraszam+ - i odpuszczam! To prosty zabieg, który proszę uczynić na swoim Twitterze" - zaapelował do rzeczniczki PiS. Dodał, że budynek wskazany przez Mazurek to nie jego dom, a budynek, w którym prowadzone są szkolenia wolontariuszy Pokojowego Patrolu. "Na świadków powołam ponad 10 tysięcy osób, które tutaj w budynku Uniwersytetu WOŚP w Ośrodek Szkoleniowy Szadowo-Młyn ukończyły kursy wolontariackie" - zaznaczył. Na przeprosiny dał Mazurek 48 godzin.

« 1 »
 • Stanisław_Miłosz
  01.02.2019 10:03
  Oh ty Jurek! To WOSP ma "Uniwersytet"? W Szadowo-Młyn. Akademik dla "studentów" zapewne też. Kosztowna ta Orkiestra nad wyraz. I wszystko z wdowiego grosza darczyńców.
  By się nie marnowało przed/po sezonie (żniw) studia dla wolontariuszy Woodstoka też się tam prowadzi?

  A przeprosiny Mazurek jak najbardziej słuszne. Choć gwoli prawdzie, to też jest ofiarą (własnej niefrasobliwości), bo nie sprawdziła u źródła gdzie i jak mieszka Owsiak. Tylko jak tu sprawdzić, gdy RODO nie zezwala.
  doceń 14
 • ja
  01.02.2019 10:07
  No.... Typowe "przeprosiny "ale...." Czy naprawdę nie można przyznać się do błędu (błądzić jest rzeczą ludzką) bez dodawania komentarzy (cieszę się, że mógł to wyjaśnić). Dla mnie żałosne.
  doceń 29
 • Jacek
  01.02.2019 20:31
  Znamienne u Pani Mazurek. Jak ona to powiedziała? "Nie popieram ale rozumiem" czy jakoś tam.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama